Tepalų ir filtrų keitimas

Reguliarus tepalų keitimas yra būtinas, norint užtikrinti puikų ir ilgaamžį variklio veikimą. Tai vienas pagrindinių automobilių techninės priežiūros darbų.

Tepalų keitimas
Tepalų keitimas

Reguliarus tepalų keitimas yra būtinas, norint užtikrinti puikų ir ilgaamžį variklio veikimą. Tai vienas pagrindinių automobilių techninės priežiūros darbų. Tepalai, tepalo filtras, oro bei salono filtrai – tai tos detalės, kurias būtina pakeisti kiekvienam automobiliui, nepaisant automobilio markės ar modelio.

Priklausomai nuo automobilio gamintojo rekomendacijų automobilio alyvą bei filtrus reikalinga keisti kas 15000 - 30000 km. Mes siūlome profesionalų alyvos ir filtro keitimą ir tinkamą panaudotos alyvos utilizavimą.

Kokių filtrų keitimas yra reguliariai atliekamas?

Kada jau laikas keisti filtrus?

 1. Alyvos filtro keitimas.Alyvos filtro paskirtis - sustabdyti nešvarumų, esančių alyvoje, patekimą į variklį. Jis turi būti keičiamas kiekvieną kartą, kai keičiama variklio alyva.
 2. Oro filtro keitimas.Oro filtras išvalo orą, kuris patenka į variklio uždegimo sistemą, užkirsdamas kelią nešvarumų patekimui. Jį patariama keisti tuo pačiu metu, kai keičiate alyvą ir alyvos fitrą. Oro filtrą privaloma pakeisti bent kartą per metus.
 3. Kuro filtro keitimas.Kuro filtras yra skirtas kuro, kuris patenka į uždegimo sistemą, išvalymui. Šį filtrą rekomenduojama keisti pagal gamintojo rekomendacijas.
 4. Salono filtro keitimas.Salono filtras apsaugo automobilyje esančių žmonių sveikatą, kadangi išvalo į automobilio saloną patenkantį orą nuo dulkių, žiedadulkių, nešvarumų, nemalonių kvapų ir t.t. Šį filtrą rekomenduojama keisti bent kartą per metus.

Filtrai „Bosch“ – variklio saugotojai

Salono filtras – šviežio oro gūsis

Kad važiuojant visada būtų užtikrintas švarus oras, iš aplinkos įsiurbiamo oro pirmiausia turi būti pašalintos žiedadulkės, dulkės ir kitokių teršalų dalelės. „Bosch“ salono filtrai ne tik apsaugo jūsų sveikatą, bet ir jūsų automobilio oro kondicionavimo sistemą. Aktyvuotos anglies salono filtrai suteikia papildomą apsaugą nuo nemalonių kvapų ir žalingų dujų.

Salono filtras
Salono filtras

Juose naudojama medžiaga gaunama pašalinant orą iš natūralių kokosų lukštų aktyvaus garinimo būdu. Kad susidarytų reikalinga struktūra, panaši į medaus korį, garo temperatūra keliama net iki 800°C. Todėl 1 gramo aktyvuotos anglies vidinio paviršiaus plotas yra apie 1,000 m². Kitaip tariant, vieno pilno arbatinio šaukštelio aktyviosios anglies vidinio paviršiaus plotas, atitinka maždaug futbolo aikštės plotą.

Salono filtrai iš „Bosch“ – švarus oras kur bekeliautum

 • Trys pluošto sluoksniai filtruoja įsiurbiamą orą
 • Aktyvuotos anglies sluoksnis efektyviai sugeria kvapus ir žalingas dujas
 • Elektrostatinis krūvis užtikrina, kad išfiltruojamos net smulkiausios dalelės, kurios galėtų patekti į plaučius
 • Patikimas veikimas esant temperatūroms nuo -40 °C iki +85 °C

Dyzelinių degalų filtrai – nepakeičiama įpurškimo sistemos apsauga

Dyzelinių degalų filtrai
Dyzelinių degalų filtrai

Pagrindinis dyzelinių degalų filtro tikslas – apsaugoti įpurškimo sistemą ir variklį nuo įvairių teršalų dalelių, vandens ir kitų degalų likučių. Tvirtos sandarinimo ir korpuso medžiagos, optimali filtro sugėrimo medžiaga ir patobulintas vandens atskyrimo procesas – dėl visų šių savybių dyzelinių degalų filtrai iš „Bosch“ yra geriausias pasirinkimas jūsų automobiliui – net jei naudojate biodyzeliną.

Kas atsitinka, jei dyzelinių degalų filtras užsikemša?

 • Prarandama galia ir variklis netgi gali sustoti.
 • Sumažėja arba sutrinka degalų tiekimas.
 • Pablogėja degalų siurblio veikimas ir galimas netgi trumpasis jungimas.
 • Tam tikrose variklio dalyse atsiranda vidinė korozija.

Benzininių degalų filtras – efektyvi apsauga net ir nuo mažiausių dalelių

Benzininių degalų filtras
Benzininių degalų filtras

Net ir smulkiausios dalelės gali sukelti rimtą elektroninio įpurškimo sistemos ir variklio nusidėvėjimą. Kad užtikrintų optimalų veikimą ir ilgą eksploatavimo laiką, „Bosch“ benzininių degalų filtrai iš degalų gali pašalinti vienos tūkstantosios milimetro dydžio nešvarumus. Jie neleidžia užteršti purkštukų. Varikliuose su karbiuratoriais benzininių degalų filtrai naudojami, kad būtų išvengta trikčių užvedant ir netolygaus variklio veikimo.


Kas atsitinka, jei benzininių degalų filtras užsikemša?

 • Prarandama variklio galia.
 • Sumažėja arba sutrinka degalų tiekimas.
 • Pablogėja degalų siurblio veikimas ir galimas netgi trumpasis jungimas.

Alyvos filtras – kad jūsų variklis sklandžiai dirbtų

Alyvos filtras
Alyvos filtras


Alyvos filtras yra būtinas, norint apsaugoti variklį nuo nešvarumų, esančių variklio alyvoje. Trumpos kelionės ir dažno stabčiojimo reikalaujantis eismas sąlygoja didesnį naudojimo intensyvumą. Dažnai užvedant šaltu oru susidaro daugiau kondensato ir perteklinių degalų. Pasekmė - nesudegę angliavandeniliai ir kondensatas patenka į alyvą. Esant aukštai temperatūrai jie garuoja, todėl sumažina alyvos sutepimo savybes. Kad jums nereikėtų apie tai galvoti laukiant rekomenduojamų techninės priežiūros intervalų, patariame naudoti geriausios kokybės alyvos filtrus iš „Bosch“.

Kas atsitinka, jei alyvos filtras užsikemša?

 • Variklis susidėvi prieš laiką arba gali visiškai sugesti.
 • Sumažėja variklio galia.
 • Padidėja alyvos suvartojimas.
 • Atsiranda alyvos nuotėkis.

Oro filtras – galas visokioms teršalų dalelėms

Oro filtras
Oro filtras

Kad būtų aušinamas variklis ir palaikomas tinkamas degalų mišinys, nuolat įtraukiamas oras. Oro filtro tikslas – efektyviai apsaugoti variklį nuo įvairių teršalų dalelių ir priešlaikinio nusidėvėjimo. Jis taip pat sumažina triukšmą. Filtro konstrukcija turi užtikrinti, kad į įsiurbimo kanalą nepatektų nenumatytas oro srautas. Todėl „Bosch“ oro filtruose yra itin tvirtas, tiksliai prie korpuso formos pritaikytas poliuretano sandariklis, kuris išlygina bet kokius nelygumus ir lieka lankstus bei elastingas visą eksploatacijos laikotarpį.

Kas atsitinka, jei oro filtras užsikemša?

 • Suprastėja degalų / oro mišinio parengimas.
 • Sumažėja variklio galia ir padidėja išmetamų teršalų kiekis.
 • Padidėja degalų sąnaudos.
 • Pagreitėja nusidėvėjimas dėl įvairių dalelių.
 • Atsiranda problemų užvedant.

Kodėl tepalų ir filtrų keitimui verta rinktis Kemi autoservisus?

 • Naudojame tik kokybiškas, rinkoje gerai žinomų gamintojų detales
 • Paslaugas suteiks profesionali Kemi komanda - turime daugiau kaip 30 metų patirtį
 • Visoms dalims ir paslaugoms suteikiame 2 metų arba 24 000 km garantija
;