Akumuliatorių keitimas, priežiūra

Kemi servisuose atlikdami diagnostiką, savo klientams stengiamės užtikrinti važiavimą be problemų ir padedame išvengi rūpesčių, galinčių kilti dėl netikėto akumuliatoriaus gedimo. Akumuliatorius turi būti eksploatuojamas pagal paskirtį, o jo talpa turi atitikti galingumui, nurodytam transporto priemonės gamintojo.

Akumuliatoriaus priežiūra

Akumuliatoriaus keitimo kaina

Akumuliatoriaus keitimo Kemi servisuose kaina priklauso nuo automobilio modelio ir akumuliatoriaus padėties automobilyje. Keitimo kainos prasideda nuo 16 EUR + pačio akumuliatoriaus kaina.

Visuose Kemi servisuose grąžinę seną akumuliatorių, gausite nuolaidą naujam!

Dažniausios akumuliatorių gedimo priežastys

Nemažai automobilių gedimų, susijusių su akumuliatoriaus problemomis, kyla dėl netinkamo jo eksploatavimo. Dažniausi veiksniai, įtakojantys netinkamą akumuliatoriaus būklę, yra šie:

 • Netinkamas transporto priemonės akumuliatoriaus pasirinkimas.
 • Ekstremalios temperatūros (tiek didelės, tiek mažos) bei nepalankios oro sąlygos.
 • Važinėjimas trumpais atstumais – rezultatas : nepakanka laiko akumuliatoriui įkrauti.
 • Nereguliarus transporto priemonės naudojimas (ilgos transporto priemonės naudojimo pertraukos). Priklausomai nuo aplinkos temperatūros ir akumuliatoriaus nusidėvėjimo, dėl savaiminio išsikrovimo proceso akumuliatorius per keletą savaičių gali visiškai išsikrauti.
 • Natūralus susidėvėjimas.

Akumuliatoriaus tikrinimo ir remonto svarba

Reguliariai tikrinant automobilio akumuliatoriaus būklę, vairuotojams užtikrinamas saugus važiavimas. Tikrinant transporto priemonių akumuliatorius ir nustačius prastą techninę jų būklę, galima užkirsti kelią dėl šios priežasties ateityje kylančioms problemoms. Kemi servisuose atlikdami tokią diagnostiką, savo klientams stengiamės užtikrinti važiavimą be problemų ir padedame išvengi rūpesčių, galinčių kilti dėl netikėto akumuliatoriaus gedimo.

Kaip patikrinti akumuliatorių?

Nors akumuliatoriaus patikra servise bus tiksliausia, tai galima pasidaryti ir patiems bei rasti bent jau preliminarų atsakymą į klausimą ar jį reikia keisti.

 1. Apžiūrėkite jį. Ieškokite korozijos požymių ant gnybtų, įtrūkimų korpuse arba skysčio nuotėkio.
 2. Naudokite multimetrą, kad išmatuotumėte įtampą. Užgesinus variklį, akumuliatoriaus patikra turėtų rodyti apie 12,6 volto.
 3. Apkrovos testas atliekamas naudojant apkrovos testerį arba KEMI servise. Juo patikrinamas akumuliatoriaus gebėjimas išlaikyti įkrovą.

Akumuliatoriaus išsikrovė? Ką daryti?

Kad akumuliatorius tarnautų ilgiau - išsikrovusį akumuliatorių rekomenduojama nedelsiant pakrauti. Išsikrovusio akumuliatoriaus aktyviosios medžiagos negrįžtamai dingsta dėl akumuliatoriaus sudėties savybių.

Mūsų rinkoje populiariausi akumuliatorių gamintojai

 • „AD“ akumuliatoriai

47 metai patirties pasaulinėje rinkoje, prekiauja akumuliatoriais net 40-yje šalių. Gamintojo suteikiama garantija – 3 metai.

 • „Bosch“ akumuliatoriai

Vokiečių gamintojas, pelnęs itin gerą reputaciją tiek akumuliatorių, tiek kitų prekių gamyboje. Gamintojo suteikiama garantija – 2 metai.

 • „Varta“ akumuliatoriai

Daugiau kaip 125 metus rinkoje esantis gamintojas, nuolat investuojantis į inovacijas. Šia įmone pasitiki tokie automobilių gamybos gigantai kaip BMW, Audi ar Scania. Gamintojo suteikiama garantija – 2 metai.

DUK

Per kiek laiko pakeisite akumuliatorių?

Paprastai akumuliatoriaus keitimas neužtrunka itin ilgai. Standartinėse komplektacijose akumuliatoriaus keitimas truks <1 valandos, tačiau kitose transporto priemonėse gali užimti ir daugiau laiko. Apie trukmę specialistai patikslins po apžiūros.

Kaip žinoti, jog akumuliatorius turi būti keičiamas?

Štai ženklai, kurie sako, kad akumuliatoriaus keitimas jau neišvengiamas:

 • Sunkiai arba visai neužsiveda variklis.
 • Skydelyje įsižiebė akumuliatoriaus arba Check Engine lemputė.
 • Jei akumuliatorius senesnis nei 3-5 metai.
 • Išsipūtęs akumuliatoriaus korpusas praneša apie rimtas problemas.
 • Blausiau šviečiantys priekiniai žibintai ir salono šviesos.
 • Jei ant akumuliatoriaus pastebite koroziją.
 • Jei elektros sistemos ar automobilio priedų veikla sutrinka.

Kur rasti akumuliatorių?

Daugumoje automobilių akumuliatorius yra priekyje, po variklio dangčiu. Paprastai jis būna variklio skyriaus kairėje arba dešinėje pusėje. Tiesa, pozicija keičiasi, priklausomai nuo markės ir modelio. Kai kur net priėjimas prie akumuliatoriaus gali būti nelengvas, pavyzdžiui, kai jis yra bagažinėje arba po galine sėdyne. Tada geriausia, kad jo radimu ir apžiūra rūpintųsi KEMI – profesionalus akumuliatorių servisas.

Jei ieškote patys, akumuliatorius - stačiakampio formos dėžė, prie kurios prijungti du laidai. Gali būti po automobilio dangčiu.

Kokia yra akumuliatoriaus funkcija automobilyje?

Automobilio akumuliatorius skirtas maitinti visus elektrinius automobilio komponentus elektros energija, kol nedirba vidaus degimo variklis. Be to, jis suteikia užvedimui reikalingą įkrovą.

Užvedus variklį, automobilio generatorius perima elektros sistemų maitinimą ir įkrauna akumuliatorių. Akumuliatorius taip pat stabilizuoja įtampą, kad visos sistemos bei elektronika veiktų sklandžiai, viskam užtektų energijos (arba nebūtų tiekiama jos per daug). Be tinkamai veikiančio akumuliatoriaus automobilis neužsiveda, o elektriniai komponentai, neveikia.

;