Ratų suvedimas

Ratų geometrija labai svarbi norint saugiai eksploatuoti automobilį. Tikslus ratų geometrijos sureguliavimas užtikrina saugų ir stabilų automobilio valdymą.

Ratų suvedimas
Ratų suvedimas

Ratų suvedimo kaina

Kemi autoservisuose ratų suvedimo paslaugos kaina:

  • Ratų geometrijos patikrinimas: 25 EUR
  • Ratų suvedimas priekinė ašis: 42 EUR
  • Ratų suvedimas dvi ašys: 50-63 EUR

Jeigu aktualus ratų suvedimas, jau dabar internetu galite registruotis į artimiausią Kemi autoservisą Vilniuje arba Kaune.

Kada reikia daryti ratų suvedimą?

Ratų suvedimą (geometriją) rekomenduojama atlikti profilaktiškai kasmet arba kas 15 000 kilometrų.

Dėl laiku neatliktos ratų geometrijos patikros ne tik dyla padangos, tačiau galimi įvairūs automobilio važiuoklės gedimai. Automobilio valdymas po ratų suvedimo sureguliavimo bus stabilesnis, bus teisinga judėjimo trajektorija, automobilį bus nesunku suvaldyti jam slystant. Tai ypač svarbu rudens – žiemos sezonu.

Savalaikė ratų geometrijos patikra

Savalaikė ratų geometrijos patikra bei atlikta suvedimo korekcija apsaugos padangas nuo priešlaikinio ar netolygaus susidėvėjimo. Nuo tinkamai sureguliuoto ratų suvedimo labai priklauso automobilio padangų naudojimo ilgaamžiškumas. Priežasčių, dėl ko automobiliui privalo atliktas ratų suvedimas yra nemažai: tai ir važiuoklės elementų susidėvėjimas, taip pat neseniai atliktas vairo sistemos ar pakabos remontas, avarijos pasekmės, ir kt.

Kaip pastebėti, kad yra problemų su ratų geometrija?

Tam tikri ženklai išduoda, jog su ratų geometrija yra problemų bei, kad jūsų automobiliui reikalingas ratų suvedimas profesionaliame autoservise. Jeigu pastebite, kad:

  • Netolygiai arba greitai dėvisi padangos.
  • Transporto priemonę traukia į kairę arba į dešinę.
  • Važiuojant tiesiai vairas neišsicentruoja.

Nedvejokite ir rezervuokite laiką važiuoklės patikrai. Problemos ignoravimas bėdas tik padidins!

Ratų geometrijos patikra ir suvedimas po eismo įvykio

Avarijos metu visos važiuoklės geometrija gali būti pažeista. Kai kada po eismo įvykio automobilis netgi netenka TA.

Norint grįžti į eismą, labai svarbu patikrinti ir ištaisyti bet kokius neatitikimus, kad būtų užtikrintas transporto priemonės saugumas, o vairavimas pasidarytų malonus ir lengvas.

Kas svarbu prieš atliekant ratų geometriją?

Prieš atliekant ratų geometrijos reguliavimo darbus, svarbu yra įvertinti bendrą pakabos, amortizatorių būklę ir padangų slėgį. Jeigu yra gedimų ar neatitikimų, būtina juos pašalinti. Kemi specialistai užtikrins, kad jums dėl nieko nereikėtų rūpintis. Visus darbus atliksime, o automobilį atiduosime tvarkingą bei saugų.

Dažniausiai užduodami klausimai

Kas yra ratų suvedimas?

Trumpai tariant, tai yra paslauga, kurios tikslas – sureguliuoti važiuoklę ir ratus taip, kad jie būtų visiškai lygiagrečioje padėtyje. Ši paslauga atliekama ant specialaus stendo bei naudojant specializuotą techninę ir kompiuterinę įrangą. Taip užtikrinamas maksimalus tikslumas be paklaidų.

Kai kada ši paslauga gali būti įvardinama ir kaip vairo suvedimas, tačiau teisingiau sakyti, kad suvedami yra ratai.

Kiek laiko trunka ratų suvedimas?

Kvalifikuoti mūsų komandos specialistai darbus gali atlikti pakankamai greitai. Įprastai dauguma suvedimo ar geometrijos tvarkymo darbai atliekami per 1 valandą. Apie numatomą trukmę jus informuosime automobilio pridavimo metu, kadangi tam įtakos turi ir darbo krūvis bei jūsų transporto priemonės būklė.

Kiek kainuoja ratų suvedimas?

Ratų suvedimo kaina yra nurodoma mūsų interneto puslapyje. Galutinė paslaugos kaina priklauso nuo to, ar suvedama tik priekinė, ar abi ašys.

Šiuo metu priekinės ašies ratų suvedimo kaina yra nuo 42 EUR, o abiejų ašių – nuo 50 EUR, priklausomai nuo automobilio modelio.

Kas nutiks, jeigu laiku neatliksiu ratų suvedimo?

Intensyviai eksploatuojant automobilį ratų geometrijos duomenys pakinta, todėl laiku neatlikus ratų suvedimo, tai gali turėti įtakos kitiems automobilio mazgams. Dėl to suprastėja riedėjimas, sukibimas su keliu ir gali išaugti kuro sąnaudos. Neretu atveju automobilį gali pradėti traukti į vieną pusę, todėl sumažėja ir saugumas.

Ilgainiui dėl netinkamo suvedimo gali būti apkrauti vairo mechanizmo komponentai, tad išauga ir remonto tikimybė.

Kodėl kreiptis į Kemi autoservisą dėl suvedimo?

Čia dirba kvalifikuoti specialistai ir naudojama kokybišką įranga. Net, jeigu daug žinote apie suvedimą, išvirtimą ir kasterį, be tinkamos įrangos to atlikti savarankiškai nepavyks. Na, o ratų geometrijoje net ir minimali paklaida gali turėti įtakos, todėl elkitės atsakingai ir rinkitės patikimą servisą šiai paslaugai.

Kada galima rezervuoti artimiausią laiką ratų suvedimui?

Rezervuoti laiką vizitui, jeigu jums reikalingas priekinių ir/ar galinių ratų suvedimas, galite ir internetu. Užsukite į puslapio skiltį „Registracija“, pasirinkite artimiausią Kemi servisą, užpildykite formą ir rezervuokite laiką vizitui. Sutartu metu pristatykite automobilį ir mūsų komanda juo pasirūpins.

;