Žibintų reguliavimas

Saugiam vairavimui neužtenka vien susikaupimo ir patirties - ypač blogo matomumo sąlygomis neteisingai sureguliuoti žibintai, gali sukelti pavojų ir pačiam vairuotojui, ir kitiems eismo dalyviams.

Žibintų reguliavimas

Profesionalus šviesų patikrinimas Kemi autoservisuose

Važiuojant keliu - gerai matyti ir būti matomam yra gyvybiškai svarbu bet kokiu metų laiku. Turėdami ilgametę patirtį automobilių remonto srityje bei kvalifikuotus darbuotojus, garantuojame Jums atliktų darbų kokybę. Šviesų reguliavimas Kemi autoservisuose yra atliekamas pažangiausia įranga.

Tikslus žibintų reguliavimas yra reikalingas tam, kad:

 • matomumas būtų puikus
 • neakintų priešinga kryptimi atvažiuojančių vairuotojų
 • būtume saugūs kelyje.

Kemi servisuose:

 • Atliekamas žibintų patikrinimas naujausia įranga
 • Atliekamas atskirų dalių keitimas ir remontas.
 • Naudojamos aukščiausios kokybės „Bosch“ automobilių lemputės.

Jei automobilio žibintai sureguliuoti netinkamai – važiavimas automobiliu tampa žymiai sudėtingesnis. Saugiam vairavimui neužtenka vien susikaupimo ir patirties - ypač blogo matomumo sąlygomis neteisingai sureguliuoti žibintai, gali sukelti pavojų ir pačiam vairuotojui, ir kitiems eismo dalyviams.

Artimųjų šviesų bei rūko žibintai

Automobilį su įjungtais artimųjų šviesų žibintais visada lengviau pastebėti – tiek esant rūkui, tiek kai sninga ar lyja. Dėl vairavimo su įjungtais „įprastais“ artimųjų šviesų žibintais greičiau dėvisi lemputės. Rekomenduojame naudoti itin ilgalaikes „Daytime“ Bosch lemputes, kad galėtumėte važiuoti su įjungtais šviestuvais visą laiką.

Rūko žibintai ir galiniai rūko žibintai padidina saugumą kelyje, tačiau yra kelios jų naudojimui taikomos sąlygos:

 • Rūko žibintus reikia įjungti tik tada, kai matomumą labai apsunkina lietus, rūkas ar sniegas.
 • Galiniai rūko žibintai turi būti įjungti tik tada, jei matomumas - mažiau kaip 50 m.

Halogeniniai ar LED žibintai

LED žibintai yra efektyvesni už halogenines lemputes. LED technologija naudodama mažai energijos sukuria daugiau šviesos ir mažiau šilumos nei halogeninės lemputės. Palyginti su halogeninėmis priekinių žibintų lemputėmis, kurios tik 20% energijos sunaudoja šviesai, o 80% - švaistoma šilumai, šviesos diodai daugiau kaip 80% paverčia šviesa ir mažiau nei 20% - iššvaistoma šiluma. Neskaitant saugumo, tai teigiamai veikia ir automobilio kuro sąnaudas ir paties žibinto tarnavimo laiką. Tuo pačiu LED lemputė ir pati tarnauja žymiai ilgiau.

Pažangesniuose žibintuose naudojama Matrix LED technologija. Matrix LED žibintai yra prisitaikanti tolimųjų šviesų (ADB) sistema, aprūpinta įvairiais individualiai adresuojamais ir valdomais šviesos diodais, kurie veikia kartu su elektroniniu valdymo bloku (ECU) ir eismo aptikimo įtaisu, kad optimizuotų apšvietimo scenarijus ir pagerintų vairavimo matomumą naktį. Tuo pačiu, neakinant artėjančių ar priešais važiuojančių transporto priemonių vairuotojų. Šie prisitaikantys priekiniai žibintai išnaudoja puikų LED valdymą, kuris leidžia žibintams labai dinamiškai reaguoti į centralizuotą valdymą. Kartu su neprilygstamu patikimumu, momentiniu apšvietimu, dideliu energijos vartojimo efektyvumu ir itin mažu vėlavimu, LED technologija suteikia išmanių automobilių apšvietimo galimybių.

Kada reguliuojame žibintus ir kada juos reikia keisti?

Automobilio žibintus reguliuojame:

 • Kai buvo atliktas žibintų remontas arba keitimas;
 • Kai Techninės apžiūros metu buvo nustatyta, kad žibintai yra neteisingai sureguliuoti.

Kai kuriais atvejais žibintų sureguliuoti nepavyksta ir yra reikalingas žibintų keitimas. Automobilio žibintus reikia keisti, kai žibintų reguliavimo mechanizmai pažeisti dėl korozijos ir dėl to nepavyksta jų tiksliai sureguliuoti. Pasenusius žibintus - taip pat rekomenduojame keisti.

Kemi servisuose atliekamų paslaugų, susijusių su žibintų reguliavimu, kainos

 • Žibinto reguliavimas: 9 EUR
 • Žibinto šlifavimas/poliravimas: 20 EUR
 • Priešrūkinio žibinto reguliavimas: 9 EUR
 • Lemputės keitimas: 9 EUR

;