Vandens pompos keitimas

Kemi Bosch Car Service,
2024 m. gegužės 21 d. 08:04

Jeigu įtariate, kad reikalingas vandens pompos keitimas – automobilio variklis kaista arba tokia problema nustatoma po diagnostikos, galėsime tai atlikti. KEMI – BOSCH servisų partnerių tinklo narys, galintis pasiūlyti aukščiausio lygio kompetenciją remontuojant variklius bei aušinimo sistemas automobiliuose. Padedame spręsti jau įsisenėjusias problemas, susijusias su vandens siurbliais, remontuojame ir kitas aušinimo sistemos problemas.

vandens-pompos-keitimas
Vandens pompos keitimas

Vandens pompos keitimo kaina bei trukmė

Galutinė vandens pompos keitimo kaina priklausys nuo automobilio modelio. Tai turi įtakos darbų sudėtingumui bei detalių kainai. Paprastai šio darbo kainos prasideda nuo 70 EUR. Pompos keitimas dažniausiai trunka kelias valandas, tačiau tiek kainą, tiek trukmę tiksliname po diagnostikos.

Ženklai, kurie išduoda, kad reikalingas vandens pompos keitimas

Atpažindami vandens pompos gedimo požymius galite išvengti brangiai kainuojančių remontų ateityje, kadangi apsaugosite variklio bloką ir kitus komponentus nuo perkaitimo daromos žalos. Pagrindiniai ženklai, kurie praneša, kad būtinas vandens pompos keitimas: aušinimo skysčio nuotėkis prie siurblio, neįprasti garsai iš pačio siurblio (dažniausiai praneša apie guolių ar sparnuotės gedimus), perkaistantis variklis ir iš radiatoriaus sklindantys garai.

Pastebėjus bet kurį iš šių simptomų, būtina nedelsiant patikrinti pompos būklę. Tikėtina, kad po diagnostikos bus rekomenduojama pakeisti vandens siurblį, kad pavyktų apsaugoti patį variklį.

Kaip dažnai arba kokiais atvejais reikia keisti vandens pompą?

Ne kritinio gedimo atveju, vandens pompos keitimas paprastai atliekamas įprasto aptarnavimo metu. Pompa dažnai keičiama kartu su paskirstymo diržu arba grandine maždaug kas 100 – 200 000 km (priklauso nuo situacijos bei važiavimo įpročių).

Dėl tokių aplinkybių, kaip nuolatinis variklio perkaitimas, aušinimo skysčio užterštumas arba fizinės žalos ant siurblio, jį taip pat gali reikėti keisti anksčiau nei numatytų grafikas. Tai padarius galima gerokai pailginti variklio tarnavimo laiką ir efektyvumą.

Patikimas vandens pompos remontas ir keitimas KEMI servisuose

Nustačius gedimą arba atėjus laikui, mūsų servisuose gali būti atliekamas vandens siurblių remontas bei keitimas. Naujoms dalims bei darbams suteiksime 24 000 km arba 24 mėnesių garantiją. Dėl to ir ilgametės patirties verta mumis pasitikėti.

Vandens pompos paskirtis automobilyje

Vandens siurblys arba pompa yra vienas svarbiausių aušinimo sistemos komponentų. Jis randamas automobiliuose su vidaus degimo varikliais. Pagrindinė pompos funkcija – pumpuoti aušinimo skystį (antifrizą) per variklio bloką, radiatorių ir per mazgus išvedžiotus vamzdžius, žarnas. Aušinimo skystis sugeria ir išsklaido šilumą. Skysčio cirkuliacija neleidžia varikliui perkaisti ir užtikrina, kad visada būtų išlaikoma kuo optimalesnė darbinė temperatūra. Be tinkamai veikiančios vandens pompos variklis gali perkaisti, todėl išauga rimtų gedimų ar pažeidimų tikimybė.

;