Automobilio radiatoriaus keitimas

Kemi Bosch Car Service,
2024 m. sausio 11 d. 11:38

KEMI servisai Vilniuje ir Kaune atliks radiatorių keitimą kone visų markių automobiliams. Esame Bosch partneris, todėl darbams naudojame tik sertifikuotą Bosch įrangą ir originalias dalis. Naujiems radiatoriams ir darbams suteikiame 24 000 km arba 24 mėnesių garantiją bei pasiūlysime maksimalų profesionalumą kiekviename žingsnyje.

Automobilio radiatorius
Automobilio radiatorius

Kiek kainuoja automobilio radiatoriaus keitimas?

Automobilio radiatoriaus keitimas yra svarbi ir dažnu atveju gana komplikuota užduotis. Norint ją tinkamai atlikti reikia erdvės, žinių, tinkamų įrankių bei prieigos prie naujų radiatorių. Šiuo metu radiatoriaus keitimo kaina KEMI servise prasideda nuo 79 EUR. Tiksli kaina priklauso nuo automobilio ir patikslinama po apžiūros.

Ženklai, kurie sako, jog laikas keisti radiatorių

  • Variklis perkaista – tai yra akivaizdžiausias požymis informuojantis, kad, ko gero, bus reikalingas radiatoriaus keitimas.
  • Nuteka aušinimo skystis – jeigu po automobiliu atsiranda aušinimo skysčio (antifrizo) balos arba nuolat, net iš karto po papildymo staigiai sumažėja skysčio lygis bakelyje, problema gali būti su radiatoriumi.
  • Korozija arba spalvos pasikeitimas ant radiatoriaus – korozija gali tapti nuotėkio priežastimi.
  • Sugedęs termostatas - dėl netinkamai veikiančio termostato gali sutrikti aušinimo skysčio srautas.
  • Per mažas aušinimo skysčio srautas – nepakankama skysčio cirkuliacija gali atsirasti dėl radiatoriaus problemos.

Dėl ko sugenda arba pažeidžiami radiatoriai

Tam tikros priežastys yra dažniausios gedimų ir pažeidimų sukėlėjos:

  • Korozija - laikui bėgant radiatorius gali surūdyti. Tada susilpnėja visų komponentų struktūra ir padidėja tikimybė, jog atsiras nuotėkis.
  • Užsikimšimas - nuosėdos ir šiukšlės antifrize gali užkimšti radiatoriaus vamzdelius. Taip labai sumažėja jo efektyvumas.
  • Nusidėvėjimas ir amžius – intensyvus naudojimas gali susilpninti radiatorių, tad jis susidėvi arba atsiranda įtrūkimų.
  • Netinkamas aušinimo skystis arba netinkamas vandens ir antifrizo mišinys - pasirinkus netinkamą aušinimo skystį arba dėl netinkamo vandens ir aušinimo skysčio santykio gali atsirasti žalos.
  • Fizinė žala - dėl skeveldrų ar eismo įvykio metu patirtos žalos dažnai nukenčia radiatoriai.

Dirbame su visų tipų automobiliais

KEMI dirba ir su lengvaisiais automobiliais, ir su mikroautobusais. Radiatoriaus keitimas gali būti reikalingas po eismo įvykio, dėl sudėvėjimo ar kitų problemų. Turime keltuvus, sertifikuotą BOSCH įrangą bei specializuotus diagnostikos sprendimus, kad lengvai prieitume prie svarbiausių aušinimo sistemos komponentų, išimtume senus radiatorius ir juos pakeistume naujais.

Automobilio radiatoriaus keitimas KEMI servisuose

KEMI turi per 30 metų patirtį remontuojant automobilių variklius bei aušinimo sistemas. Radiatoriaus keitimas atliekamas su moderniausia Bosch įranga, o darbais rūpinasi ilgą patirtį sukaupę technikai. Jau dabar kreipkitės telefonu, el. paštu arba užpildydami registracijos formą internetu ir rezervuokite laiką apsilankymui.

Visiems darbams suteikiame garantiją, kuri galios 24 000 km arba 24 mėnesius (priklauso, kas sueis anksčiau).

DUK

Kiek laiko trunka radiatoriaus keitimas?

Tai, kiek truks pakeisti radiatorių, labai priklauso nuo automobilio. Kai kada tai gali užimti kelias valandas, kitais atvejais – kelias dienas. Apie terminus informuosime po patikros, prieš priimdami automobilį.

Kodėl neapsimoka radiatoriaus mėginti pasikeisti patiems?

Patiems keisti radiatorių nepatartina, nes tai sudėtingas ir labai svarbus automobilio variklio aušinimo sistemos komponentas. Šiai užduočiai reikės specifinių žinių apie mechaniką ir įrankių. Netinkamas montavimas gali sukelti rimtą žalą varikliui.

Kur automobilyje yra radiatoriai?

Radiatoriai automobiliuose paprastai būna priekyje, iškart už grotelių. Tokia vieta pasirinkta ne atsitiktinai. Ji užtikrina pakankamą oro srautą, kai automobilis važiuoja ir padeda aušinti per radiatorių cirkuliuojantį aušinimo skystį.

Verta paminėti, kad sportiniuose automobiliuose (ten, kur variklis – viduryje), radiatorius gali būti kiek kitokiose vietose, pavyzdžiui, po sparnais, šiek tiek labiau šone.

Kokia yra radiatoriaus funkcija automobilyje?

Radiatorius yra bene pagrindinė automobilio aušinimo sistemos dalis. Pagrindinė jo funkcija – neleidžia varikliui perkaisti, išsklaido susidariusią šilumą. Radiatorius leidžia aušinimo skysčiui cirkuliuoti per variklį. Antifrizas arba aušinimo skystis sugeria šilumą iš įvairių variklio vietų, o po to praeina pro radiatorių, kur, prieš grįždamas į variklį, yra aušinamas per groteles patenkančio oro srauto. Šis ciklas yra labai svarbus siekiant palaikyti optimalią darbinę variklio temperatūrą. Perkaitimas smarkiai padidina gedimų tikimybę.

;